YONCA BRUNİNİ

Yonca Brunini YONCA BRUNİNİ

Google EMEA Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı

Yonca Brunini’nin Google’daki ekibi aralarında EMEA bölgesinin en hareketli ülkeleri olan İspanya, İtalya, Fransa, Porteküz, İsrail, Türkiye, Dubai, Kenya, Güney Afrika, Rusya, Çek Cumhuriyeti’nin de olduğu 30 ülkede çalışıyor. Brunini aynı zamanda Google Zeitgeist’ın Yönetici Sponsoru ve Google Cultural Institute’un kurucu yönetim kurulu üyelerindendir.
Unilever, Yahoo! Ve Google’da geçen 20 yıllık pazarlama deneyimine sahip olan Brunini, Unilever’de 10 yıl boyunca (2002’ye kadar) çalışmış ve Persil ve Lipton gibi markalarda edindiği tecrübelerin ardından FMCG dünyasını terk edip dijital dünyaya adım attı.
Brunini aynı zamanda, Galler Prensi tarafından kurulan ve temel sosyal haklarını kaybetmiş genç kadınların hayatlarını yeniden düzene koyabilmeleri adına çalışan “Prince’s Trust Women’s Leadership Group”’ya komite üyesidir.

Yonca Brunini Londra’da İtalyan eşi Giulio ve bir gün kendilerine üç dilde birden hitap ettikleri için müteşekkir olmalarını umduğu Yeşim ve Asya adlı iki kızı ile birlikte yaşıyor. Brunini Türk vatandaşlığının yanı sıra “1 veya 2 sene kalırım” diyerek gittiği ve geçtiğimiz 15 yıldır yaşadığı İngiltere’nin de vatandaşı.