SANEM OKTAR

 

 

KAGİDER Başkanı Sanem Oktar3SANEM OKTAR
directComm Yönetici Ortak-KAGİDER Yönetim Kurulu Başkanı

Sanem Oktar, 2015 yılında GroupM bünyesine katılan directComm Marketing Group ve Limonsocial şirketlerinde yönetici ortak ve Yönetim Kurulu Başkanı’dır.

directComm Marketing Group, 2000 yılında veri tabanına dayalı pazarlama şirketi olarak kurulan CRM, Etkinlik, Dijital Pazarlama konusunda entegre pazarlama çözümleri sunarken; Limonsocial, 2011’den bu yana sosyal medya ajansı olarak faaliyet göstermektedir.

2002 yılında birebir pazarlama konusunda danışmanlık veren dünyanın önde gelen şirketlerinden Peppers&Rogers Türkiye ofisinin kurucu ortakları arasında yer alan Sanem Oktar, ilk şirketi Tribeca İletişim Danışmanlığı’nı 1997 yılında kurdu. Aynı zamanda Türkiye’nin seri kadın girişimcilerden olan Sanem Oktar, 2005 yılında kurulan Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği’nin (DPİD) 12 kurucu üyesinden biri oldu ve 2007-2009 yıllarında DPİD Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı.

CRM danışmanlığı, sosyal medya ,dijital ve doğrudan pazarlama alanında geniş deneyime sahip olan Oktar, şirketlerin marka ve hizmetlerine yönelik pazarlama planları hazırladı ve uyguladı. Özellikle verimliliğe ve karlılığa yönelik projelerde hizmet verdiği firmaların ekipleri ile birlikte çalıştı. İçinde bulunduğu projelerle yurtiçi ve yurtdışı birçok ödül aldı.

2010 yılında KAGIDER, Garanti Bankası ve Ekonomistin düzenlediği Türkiye Kadın Girişimcisi yarışmasında ilk 10 kadın girişimcisinden biri oldu. KAGIDER’de 2013-15 yıllarında Yönetim Kurulu üyeliği, 2015 yılından beri de KAGIDER Yönetim Kurulu Başkanlı’ğı görevindedir.

Sanem Oktar evli, iki kız çocuğu annesidir.