NİHAL TEMUR

 

Unilever Türkiye, Rusya, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Orta Asya ve Kafkasya Tedarik Zincirinden Sorumlu Bölge Başkanı

Unilever Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi

Nihal Temur, Ortadoğu Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nden mezundur. 1989’de katıldığı Unilever’de değişik ülkelerde,bölümlerde  ve kategorilerde çeşitli görevler almıştır.

2006 yılında  Dubai’ye Unilever Afrika, Ortadoğu ve Türkiye Kişisel Bakım Ürünleri Tedarik Zinciri Başkan Yardımcısı olarak atandı. Bu bölgedeki 30 ‘u aşkın ülkede yapılan yeni ürün lansmanlarından ve 20 fabrikadan oluşan üretim ağının yatırımları, stratejisi, yeniden yapılanması ile teknoloji geliştirmelerinden sorumlu olarak çalıştı.

2008 yılı ortasında Singapur’a Asya-Pasifik, Afrika, Ortadoğu,Türkiye ve Rusya Tedarik Zinciri Başkan Yardımcısı olarak atandı. 40’ı aşkın ülkedeki 90’ı aşkın fabrikanın Ev Bakım ürünleri ile Kişişel Bakım ürünleri portfolyosunun Bölge Tedarik Zinciri liderliğini yapan Temur, profesyonel hayatının 11 yılı aşkın bir süresini İngiltere, Çin, Birleşik Arap Emirlikleri ve Singapur’da geçirmiştir.Tedarik zinciri stratejilerinin bölgesel ve global bazda yapılanmasında ve hayata geçirilmesinde, yeni yatırımlarda,değişim ve dijitalleşmede  önemli kararlara imza atmıştır.

2011-2016 yılları arasında Unilever Türkiye, İsrail, Orta Asya ve İran’daki tüm portfolyodan sorumlu Tedarik Zinciri Başkanı olarak görev yapan Temur, 2016 yılı Temmuz ayı itibarıyla; Unilever Türkiye, Rusya, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Orta Asya ve Kafkasya Tedarik Zincirinden Sorumlu Başkanı olarak atanmıştır. Nihal Temur hem 35  ülkeden oluşan bu bölgenin Tedarik Zinciri Başkanı hem de Unilever Türkiye’nin Yönetim Kurulu Üyesi’dir.Ayrıca globaldeki 8 bölgeden oluşan Tedarik Zinciri Yönetim Kurulu üyesidir.