Işıl Akdemir Evlioğlu

 

İşletmecilik ve bankacılık sektörlerinde 16 yıllık iş tecrübesiyle Türkiye’nin en büyük özel bankalarından olan Garanti BBVA’nın Müşteri Çözümleri ve Dijital Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Işıl Akdemir Evlioğlu, rakamların önem kazandığı bir sektörde “insan” odaklı çalışmalar yapmayı önemsiyor. Liderlik ettiği ekiple birlikte, bankacılıkta dijital dönüşümün merkezine insanı ve yaşamı koyarak ürün ve hizmetler geliştirmeye odaklanıyor.  Bu çalışmalarla Garanti BBVA’nın dijital kanallarını kullanan 9 milyon kişiye dokunuyor.

Işıl Akdemir Evlioğlu’nun liderlik ettiği bir diğer ekip ise sorumlu bankacılık yaklaşımı altında yüksek etkili çalışmalarını gerçekleştiren toplumsal yatırım programları ekibi. Bu çerçeveye giren nitelikli eğitim, girişimcilik, kültür-sanat ve çevre alanlarındaki faaliyetler ile de farklı bir gönül bağı var.

Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olduktan sonra Kellogg School of Management’de MBA’ini tamamlayan Işıl Akdemir Evlioğlu’nun kariyer yolculuğu 2003 yılında İstanbul’da global bir danışmanlık şirketi McKinsey’de başladı. 2003-2012 yılları arasında McKinsey’de çalışan Akdemir Evlioğlu, Yardımcı Ortak pozisyonunda görev yaparken Garanti BBVA Ailesine katıldı. Önce Garanti BBVA Ödeme Sistemleri’nde Pazarlama’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı görevini yürüten Akdemir Evlioğlu, ardından Garanti BBVA Ödeme Sistemleri Genel Müdürü görevini üstlendi. 28 Şubat 2020 tarihinde ise Garanti BBVA’ya Müşteri Çözümleri ve Dijital Bankacılık’tan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı. Dijital Bankacılık, Tüzel Müşteri Çözümleri, Kurumsal Marka Yönetimi ve Pazarlama İletişimi, Müşteri Deneyimi ve Memnuniyeti, Sigorta ve Emeklilik Koordinasyon, Müşteri İletişim Merkezi, Müşteri Analitiği, İnovasyon ve Ürün Geliştirme gibi bankanın pek çok önemli alanında müşterileri dinleyen, çözümler ve ihtiyaca göre ürün ve hizmetler üreten geniş bir ekibe liderlik ediyor. Bu sorumluluğunun yanı sıra Garanti BBVA Ödeme Sistemleri ve Garanti BBVA Emeklilik’te Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak da görev yapıyor.