HANDE ÇİLİNGİR

 

Hande Çilingir, London School of Economics, Economics & Management bölümünden mezun olduktan sonra Shanghai University’de International Chinese and Culture yüksek lisans programını bitirdi. İngiltere’de başlayan ve Çin’de devam eden eğitim ve sonrasında  kurumsal kariyerinin ardından, ilk girişiminden `exit` yapan Hande Çilingir, 2012 yılında 5 kurucu ortak ile birlikte Insider’ı kurdu.

2014 yılında Endeavor Girişimcisi olarak seçilen Hande Çilingir, 2016 yılında Microsoft tarafından gerçekleştirilen “Teknolojinin Kadın Liderleri” yarışmasında “Yılın Başarılı Kadın Girişimcisi” ödülüne layık görülürken, 2017 yılında Garanti Bankası, KAGİDER ve Ekonomist Dergisi tarafından “Yılın Kadın Girişimcisi seçildi” ve 2018 yılının başında da Crunchbase tarafından dünyanın ABD dışındaki en iyi 3 kadın CEO’sundan biri olarak seçildi.

Insider, Londra, Singapur, Tokyo, Dubai, Moskova, Paris, Jakarta, İstanbul, Kiev, Sidney, Seul, Bangkok, Hong Kong, Barcelona, Helsinki ve Taipei’nin de içinde bulunduğu toplam 24 global ofisi olan bir teknoloji şirketidir. Insider’ın Growth Management Platform (Büyüme Yönetim Platformu), dijital pazarlama uzmanlarının müşteri deneyiminin ve satışın her evresinde büyümeyi hızlandırmalarına yardımcı olur. Gerçek zamanlı öngörüsel segmentleri gelişmiş yapay zeka ve makine öğrenme becerileri sayesinde güçlendiren platform, web, mobil web, mobil uygulamalar ve reklam kanallarında pazarlama uzmanlarının kişiselleştirilmiş tecrübeler sunmalarını sağlar.