Aysel Aydın

 

Aysel Aydın
Hayat Strateji ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı

Değişime cevap veren istikrar

Aslen kimya mühendisi ancak pazarlamaya geçişi kariyerinin ilk yıllarına denk geliyor Aysel Aydın’ın. Yani marka iletişiminde söz sahibi liderlerden biri olacağını tahmin etmek, o günler için de çok zor değil. Aynı kurum altında sürdürülebilir başarılar getiren dönüşüm hikâyeleri yazan Aydın’ın Hayat’taki yolculuğu 23 yıl önce başlıyor. Biz de 2000 yılına geri sararak başlayalım o halde.

Adım adım yükseliş

Aydın temizlik kâğıdı kategorisinde başlıyor Hayat’taki mesaisine. Beş yıl sonra aynı kategorinin pazarlama müdürü; 2014’te global pazarlama direktörü unvanını alıyor. 2016’da ise strateji ve pazarlamadan sorumlu başkan yardımcısı olarak, Hayat’ın tüm markalarının, yalnızca Türkiye’de değil Güney Asya, Afrika ve Doğu Avrupa pazarlarındaki strateji ve pazarlama faaliyetlerine liderlik etmeye başlıyor.

Aydın’ın “kusursuz bir müşteri deneyim yılı” olarak gördüğü bu döneme sığan pek çok vizyoner işi var. Bu vizyonun en dinamik ve yaşayan taraflarından birini ise “sosyal fayda” oluşturuyor. “Çocukların ve velilerinin iklim değişikliğine uyumlarını güçlendirmeyi ve ekolojik okuryazarlık kapsamında bilgi ve farkındalıklarını artırmayı ilke edinen” Hayata İyi Bakarız Ekolojik Okuryazarlık Projesi bunun bir örneği. Bir diğer kuvvetli örnek ise Molfix markasıyla sahiplenilen ve beş yıl önce hayat bulan Hayat Bağım Güvenli Bağlanma Programı. Aydın ve ekibinin liderlik ettiği projenin sürdürülebilir başarısındaki kilit tutumlardan biri zamanın, koşulların ve toplumun ihtiyaçlarına göre adaptasyon yeteneği. Proje bu amaçla geçtiğimiz yıl depremden etkilenen 11 ile destek verecek şekilde yeniden tasarlandı. Son olarak 2020 yılında başlanan Kız Sözü Destek Programı ise Kız Sözü Akademi ile daha da güçlendirildi